Ut. júl 16th, 2024

Gary Neville si vie predstaviť Manchester United s Fergusonom na lavičke aj ďalších 10 rokov.

Ligovým zápasom proti Portsmouthu oslávi v sobotu Alex Ferguson dvadsaťročnicu strávenú na lavičke anglického futbalového klubu Manchester United.

Škótskemu koučovi pribudne na Silvestra už 65. krížik na chrbte, od 6. novembra 1986, kedy nahradil na Old Trafforde Rona Atkinsona po príchode z Aberdeenu, sa však stal natožko neodmysliteľnou súčasťou klubu, že jeho zverenci si ho vedia predstaviť pri kormidle ešte ďalších desať rokov.

Sir Alexander Chapman Ferguson si v skutočnosti 20 rokov s United pripomenie až dva dni po stretnutí, to však nebude žiadna prekážka oslavám priamo na domácej pôde lídra Premier League.

“Vykonáva neuveriteľne náročnú prácu, nepoznám však človeka, ktorý by ju zvládol tak dobre ako on. Vôbec by ma neprekvapilo, keby tu zostal ešte ďalšiu dekádu,” povedal jeden z produktov mládežníckej liahne “červených diablov” a Fergusonových “detí” Gary Neville.

“Ktokoľvek by ho nahradil, ocitol by sa pod tlakom porovnaní s tým, čo tu odviedol Ferguson. Celú svoju kariéru som odohral pod jeho vedením, bolo by fantastické, keby som ju s ním aj ukončil. Napokon, prečo by mal odísť? Dobre vie, že je v Manchestri nenahraditeľný a ani nové výzvy mu nechýbajú,” dodal anglický reprezentant s vierou, že práve v najbližšom čase by mal rodák z glasgowského Govenu zbierať plody omladenia kádra, ktorým United prešli v posledných sezónach, keď ligový trón prepustili FC Chelsea.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *