Pi. apr 19th, 2024

Kormidelník anglického prvoligového futbalového klubu Manchester United Alex Ferguson vyhlásil, že jeho cieľom je v 20. sezóne na lavičke “červených diablov” nielen triumfovať v Premier League, ale získať minimálne 90 bodov.

Momentálne je ManU po odohratí ôsmich kôl na vedúcej priečke so ziskom 19 bodov, pričom o ďalšie tri sa pokúsi už v nedeľu v derby s FC Liverpool. “Tento rok sa musíme pokúsiť získať aspoň 90 bodov. Je to ciež, aký som si doteraz nikdy nedával, no musíme sa o to pokúsiť. Aj keď v súčasnosti vlastne ťažko povedať, či to bude vôbec stačiť na celkové prvenstvo,” uviedol Ferguson.

V posledných dvoch sezónach dvíhali nad hlavu pohár za zisk titulu hráči FC Chelsea po dosiahnutí 91, resp. 95 bodov, v ročníku 2003/04 triumfoval za celkový dosiahnutý počet 90 bodov Arsenal. Rok predtým získal titul Manchester a stačilo mu na to “iba” 83 bodov.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *