Pi. júl 12th, 2024

V prípade, že sa splnia predstavy trénera anglického futbalového klubu Manchester United Alexa Fergusona, útočník Wayne Rooney už nikdy nevymení dres “červených diablov” za iný.

Vedenie z Old Traffordu by chcelo rokovania o novej zmluve s 20-ročným zlým dieťaťom ostrovného futbalu začať čo najskôr. “Chceme, aby tu zostal na futbalové ´doživotie´. Je to fantastický futbalista plný energie, oduševnenia a s predurčením hrať dlho na špičkovej úrovni. Navyše máme pohromade skupinu mladých hráčov a chceli by sme, aby hrali spolu čo najdlhšie.

Wayne je jednoznačne jedným z nich a som rád, že prejavil túžbu zostať,” povedal v piatok Ferguson na účet hráča, ktorý pred dvoma rokmi prestúpil z Evertonu za 27 miliónov libier a zmluvne je v United viazaný do roku 2010.

Úradujúci anglický vicemajster za posledný rok predĺžil kontrakty s krídelníkom Cristianom Ronaldom a útočníkom Guiseppem Rossim, na rade je teraz Rooney. Podľa slov šéfa exekutívy Davida Gilla však podpis novej zmluvy musí počkať až do konca prestupového obdobia, v ktorom by chcel klub ešte posilniť káder, najmä v strede poľa.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *