Po. máj 27th, 2024

Manažér futbalového klubu Manchester United Sir Alex Ferguson uviedol, že nasadí v odvetnom semifinále Ligy majstrov (LM) proti AC Miláno na hraciu plochu aj Paula Scholesa napriek tomu, že nad ním visí v prípade inkasovania žltej karty hrozba neúčasti v prípadnom finále.

Pre ryšavého útočníka, ktorý sa časom stal jedným zo symbolov ManU by sa tak opakovala situácia z roku 1999, keď práve z rovnakého dôvodu musel vynechať pamätné finále proti Bayernu Mníchov (2:1).

“Musíme myslieť ako jeden tím a z tohto dôvodu si Paul musí dať pozor, aby ho rozhodca nenapomenul žltou kartou. Poradil som mu, aby nerobil kĺzačky pod nohy súperov a aby sa pokúšal protivníkom odoberať lopty menej nebezpečným spôsobom. V kontinentálnej Európe rozhodcovia pískajú v zmysle nulovej tolerancie kĺzačiek, majú iný spôsob posudzovania ako na ostrovoch. Na toto si ´Scholsie´ musí dať pozor, ak zostane stáť na nohách, nebude mať žiadny problém.”

“Predsa som ho nemohol požiadať, aby sa vôbec súperom nepokúšal loptu vypichnúť. Všetci veľmi veríme, že Paul tentokrát dostane svoju šancu zahrať si vo finálovom dueli. Milánčania nie sú typ neférového mužstva, ktoré by sa ho snažilo znervózniť a vyradiť ho z hry. Nemajú dôvod, prečo by to robili,” rozhovoril sa Sir Alex.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *