Pi. júl 19th, 2024

Tri týždne stačili na to, aby sa anglická futbalová reprezentácia so švédskym kormidelníkom Svenom Göranom Erikssonom z futbalového výslnia opäť ponorila do ostrovnej hmly. Nie je to tak dávno, čo Albion pomýšžal na zosadenie Brazílie zo svetového trónu na nadchádzajúcom šampionáte v Nemecku, keď sa zdalo, že Erikssonova séria neporazitežnosti v kvalifikačných zápasoch len tak rýchlo neskočí. Prišiel však duel v Severnom Írsku a v ňom zahanbujúca prehra 0:1. Sklamaní “rowdies” teraz žiadajú Švédovu hlavu a lodivod anglického výberu sa ocitol pod silným tlakom na rezignáciu. Výraznú zmeny nálady spôsobila už pred tromi týždňami vysoká prehra v prípravnom zápase v Dánsku (1:4), čo je najťažšia porážka Angličanov po štvrťstoročí. Terajšia úplne čerstvá kvalifikačná blamáž v Belfaste mala ešte oveľa trpkejšiu príchuť. Priznal to aj kapitán porazeného favorita David Beckham. Na potupnej prehre s futbalovým trpaslíkom si zgustla aj anglická bulvárna tlač. “Odpad. Sven musí odísť. Taxi pre Erikssona,” to sú titulky denníka The Sun. “Healy pokoril Anglicko. Erikssonov výber dosiahol nové dimenzie rozčarovania a kvalifikačné plány sa v Belfaste rozsypali. Pre Severné Írsko je to asi najväčšie víťazstvo v histórii,” píše Daily Mail.
Erikssonov kredit je od jeho uchopenia anglického kormidla na najnižšej hladine. Vôbec prvýkrát počas jeho štvorročného vedenia mužstva sa na tribúnach Windsor Parku ozvali výzvy k odstúpeniu kouča. Otázka o rezignácii sa dokonca dostala aj na pozápasovú tlačovú konferenciu. “Nemienim rezignovať. Chcem sa pokúsiť zmazať päťbodovú stratu na vedúce Požsko v dvoch októbrových zápasoch. Na postup potrebujeme dva víťazné zápasy. Ešte stále máme všetko vo svojich rukách, je len na nás, aby sme v októbri vybojovali šesť bodov. Takisto som momentálne sklamaný a prehru žutujem rovnako ako hráči a celý tím. Mrzia ma tri body, ktoré sme stratili. Mrzí ma aj rozčarovanie fanúšikov, ktorí za nami cestovali a zaplatili veľa peňazí, aby nás mohli vidieť a podporiť,” povedal Eriksson a dodal, že chápe volanie priaznivcov po jeho odchode z lavičky: “Keď prehráte so Severným Írskom, nemôžete proti tomu argumentovať.” David Beckham, ktorý sa pred zápasom postavil na stranu trénera, súhlasí, že výsledok z Belfastu je jednoducho neprijatežný. “Niekožko tvrdých slov padlo z úst trénera aj asistenta Steva McClarena a chlapci ich prijali. Dnešný večer bol pre nás zahanbujúci a prežívali sme veľké rozpaky. Táto prehra bolela viac ako ktorákožvek predtým,” uviedol kapitán Anglicka.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *