Ne. apr 14th, 2024

Ruská metropola sa aj po bezpečnostnej stránke pripravuje na stredajšie finále futbalovej Ligy majstrov. Vývoj vyraďovacej časti lukratívnej pohárovej súťaže sa postaral organizátorom o náročnú skúšku – o trofej si zmerajú sily anglickí rivali s povestným diváckym zázemím Manchester United a FC Chelsea. Do Moskvy sa chystá 40 000 fanúšikov z Britských ostrovov, prví sa už letecky prepravili do dejiska. Vstup do krajiny majú užahčený o prezidentskú výnimku z vízovej povinnosti, ktorá je však viazaná iba na majiteľov platných vstupeniek. Na strategických moskovských lokalitách už od pondelka patroluje približne 7000 policajtov a očakáva sa aj výpomoc z Manchestru, kde bolo minulý týždeň rušno po rusko-škótskom finále Pohára UEFA medzi Zenitom Petrohrad a Glasgowom Rangers.
“Spolu s niekoľkými kolegami som odcestovala do Moskvy, aby som sa stretla s predstaviteľmi tamojšej polície s cieľom naplánovať postup. Naši príslušníci nemajú právomoci zatýkať na cudzom území, tie podliehajú ruskej polícii. Našou úlohou je poskytnúť informácie o prípadných problémových osobách, budeme mať poradnú funkciu,” vysvetlila inšpektorka Janette McCormicková z Greater Manchester Police.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *