Ut. máj 28th, 2024

Old Trafford dnes vzdal hold žijúcej legende klubu a neuveriteľnému futbalistovi. Dlhoročný kapitán Červených diablov a trúfalo povedané, možno najlepší hráč v histórii klubu – ROY KEANE.

Dnes sa celá rodina United rozlúčila v elektrizujúcej atmosfére Old Traffordu s legendou a veľkou postavou svetového futbalu.

Obrovský dav ľudí (69 951), čo je takmer o 3000 viac ako pri pocte Ryanovi Giggsovi pred piatimi rokmi pri tých istých tímoch, vytvoril na Old Trafforde úžasnú atmosféru a skutočne fantastické pozadie pre tak očakávané posledné vystúpenie.

Žiadny hnev, ktorý možno existoval v novembri, keď Roy opustil klub pod rúškom tajomstva, dnes nebol prítomný. Hráči a fanúšikovia jeho bývalého a súčasného klubu mu spoločne vzdali poctu, na ktorú nezabudne.

Sir Alex Ferguson sa pripojil ku hráčom v stredovom kruhu, keď Keano dostával burácajúce reakcie davu, aby vzdal poctu osobne. Roy Keane sa pred začiatkom zápasu objavil na oboch súpiskách, ktoré boli ohlásené hodinu pred výkopom. Figuroval v základnej zostave Celticu a aj ako náhradník United. Medzi 9 náhradníkov United sa dostali aj mladíci Frazier Campbell a Kieran Lee. Celtic nominoval dokonca 10 hráčov, vrátane bývalého strikera United – Diona Dublina.

Roy Keane sa tak stal členom klubu spolu s menami ako Bobby Charlton, Jimmy Johnstone, Bryan Robson, Bobby Lennox, Ryan Giggs, Roy Aitken, Mark Hughes a Paul McStay. Na počesť týchto hráčov sa v zápase proti sebe postavili práve Celtic a Manchester United. A stal sa iba tretím hráčom, ktorý hral aj za United i Celtic (Lou Macari a Brian McClair), ktorých si tieto dva skvelé kluby uctili týmto spôsobom.

„There´s Only One Keano“ hrmelo z davu, z celého davu, keď Keano vystúpil z tunela na trávnik, kde prešiel strážou United/Celtic pozostávajúcej z jeho piatich detí. Určite očakával milé prijatie, no len ťažko mohol očakávať tak burácajúce prijatie.

Všetko sa nieslo v priateľskom duchu, až kým fans Celticu nespustili hymnu “You’ll Never Walk Alone”, ktorú spoločne používajú s Liverpoolom. Na to fans United okamžite zareagovali a fans Celticu vypískali a vybučali.

Cristiano Ronaldo hneď v úvode dvakrát preskúšal pozornosť brankára Boruča, takisto ako strelou z blízka Guiseppe Rossi. Roy Keane sa v strede poža pohyboval tak ako keby ani nikdy neodišiel. Trávnik na Old Trafforde mu patril tak ako počas 12 rokov slávy v United. Shaun Mahoney, škótsky hráč roka i mladý hráč roka neskôr vyskúšal z priameho kopu pozornosť brankára Howarda.

Počas polčasu sa vystriedalo dosť hráčov a prišiel okamih, na ktorý všetci čakali. Roy Keane vstúpil na trávnik Old Traffordu opäť v drese United ! V 55. minúte sa rozhodlo o výsledku tohto zápasu keď Keano skvelou prihrávkou vysunul Ronalda a ten už nemal s Boručom žiadny problém a otvoril skóre zápasu.

Celtic skoro vyrovnal v 67. minúte, keď prudkú Dublinovu hlavičku musel vytláčať na roh Edwin van der Sar. Celtic sa naďalej nevzdával a nechcel dať United nič zadarmo a hral sa celkom slušný futbal. Ronaldo skóroval opäť, no gól pre zrejme neexistujúci ofsajd neplatil. V 89. minúte mohol skórovať aj Gary Neville, no jeho strelu zastavil na bránkovej čiare Dion Dublin.

Roy Keane po skončení zápasu aj krátko prehovoril, kde poďakoval hráčom a fanúšikom za tak skvelý osobný večer. Svoj prejav zakončil slovami: „Tak a je to. Zapamätám si to do konca môjho života. Všetko najlepšie.“

Manchester United – Celtic 1:0 (0:0)
Gól: 55. Ronaldo
Manchester United: Howard (van der Sar 46) , Pique (Neville 46), Vidic, Brown (Lee 75), Evra (Silvestre 46);
Ronaldo (O’Shea 84) , Ferdinand (Keane 46), Giggs, Richardson (Campbell 75); Saha (Scholes 46), Rossi (Solskjaer 46).

Celtic: Boruc; Telfer (Mulgrew 75), Varga, McManus, Wilson; Petrov (Quinn 84), Keane (Pearson 46), Lennon, Maloney (Thompson 46); Zurawski, Hartson (Dublin 46).
Subs not used: Camara, Virgo, Marshall, Wallace, Lawson.

Divákov: 69,591

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *