Pi. jún 14th, 2024

Predstavitelia anglického futbalového veľkoklubu Manchester United odkázali Cristianovi Ronaldovi, že sa mu nechystajú zvýšiť plat na takú úroveň, aby sa vyrovnal lákavej ponuke Realu Madrid. Portugalský krídelník by sa podľa nich skôr než na svoj príjem mal sústrediť na dokázanie lojality “červeným diablom”. Výkonný prezident ManU David Gill pripustil, že za letnými pokusmi 23-ročného loptového kúzelníka vytrucovať si prestup do španielskeho kráľovského veľkoklubu môže byť taktika, ako dosiahnuť zvýšenie platu po úspešnej lanskej sezóne.
“Je to možné, ale nemusí to tak byť. Ak sú medializované informácie ohľadne platu, ktorý Real Ronaldovi ponúka pravdivé, môžem potvrdiť, že my by sme tak vysoko nešli – je to bláznovstvo. Cristiano pred rokom a pol podpísal kontrakt, ktorý mu bude platiť ešte takmer štyri roky. Sme presvedčení, že ak hráč dobrovoľne súhlasí so zmluvou, zaväzuje ho to lojalitou smerom ku klubu. Nemal by potom zmeniť svoj názor počas jej trvania,” povedal Gill.
“Čo chcete, aby som vám povedal? Či zostanem, alebo odídem? Na to odpoveď nepoznám, to vie iba Boh. veľkí hráči vždy hrávajú vo veľkých kluboch, to je absolútne prirodzené,” povedal rodák z Funchalu a dodal: “Pýtate sa ma, či mám motiváciu hrávať ďalej za United? Ja som vždy dostatočne motivovaný, som ambiciózny typ hráča a neustále sa chcem zlepšovať. Budúcnosť však nepoznám.”
Tréner ManU Sir Alex Ferguson napriek eminentnému záujmu Realu Madrid, ktorý by neváhal za portugalského reprezentanta vyplatiť astronomické odstupné, opakovane vyhlásil, že Ronaldo bude i v budúcnosti hráčom Manchestru United.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *