St. apr 17th, 2024

Brazílska futbalová legenda Pelé odkázala Portugalčanovi Cristianovi Ronaldovi, aby si vážil svoju zmluvu s Manchestrom United a nesťažoval sa na svoje údajné otrocké postavenie. Dvadsaťtriročný loptový virtuóz totiž vyjadril súhlas so slovami prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Seppa Blattera, ktorý ho označil za “novodobého otroka” ManU. Zrejme najväčšia hviezda súčasného futbalu sa napriek platnému kontraktu s “červenými diablami” snaží o prestup do Realu Madrid. Ronaldo, ktorý nastrieľal v uplynulej sezóne 2007/2008 vo všetkých súťažiach spolu 42 gólov, síce zatiaľ nepožiadal vedenie “červených diablov” o transfer, no sám sa vyjadril, že by veľmi rád hral za španielsky veľkoklub. Tréner United Alex Ferguson však o tejto možnosti nechce ani počuť a keďže rodák z Funchalu má s Manchestrom ešte štyri roky platný kontrakt, bez súhlasu svojho zamestnávateľa dres dlhší čas nezmení. “Úplne súhlasím s tým, čo povedal prezident FIFA. Má pravdu. Všetci viete, čo chcem a kde by som rád hrával. Teraz však musím počkať, ako sa celá situácia vyvinie,” povedal C. Ronaldo v rozhovore pre portugalskú televíznu stanicu TVI. “Otrok je človek, ktorý pracuje bez zmluvy či nároku na plat. Ak však zmluvu máte a za svoju prácu dostávate zaplatené, musíte sa riadiť platnou zmluvou. Myslím si, že keď jeho kontrakt s Manchestrom vyprší, bude môcť odísť, kamkožvek si bude priať,” kontroval 67-ročný Pelé, mnohými považovaný za vôbec najlepšieho hráča v histórii futbalu.
“Mali by sme sa snažiť predovšetkým chrániť záujmy hráčov. Ak niekto chce zmeniť pôsobisko, malo by sa nájsť pre neho vhodné riešenie. Pretože ak zostane v klube, v ktorom sa necíti dobre, potom to nie je dobré ani pre jednu zo zainteresovaných strán,” skonštatoval vo štvrtok šéf svetového futbalu Sepp Blatter.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *