St. apr 24th, 2024

Kým utorkové zápasy najprestížnejšej európskej klubovej futbalovej súťaže Ligy majstrov výraznejšie prekvapenie nepriniesli a skončili sa Podľa papierových predpokladov, v stredu o zaujímavé výsledky nebola núdza. Totálne naprázdno vyšli kluby z kolísky futbalu – Anglicka. Prehru londýnskej Chelsea v G-skupine na domácom trávniku s tureckým Besiktasom 0:2 možno bez nadsázky nazvať senzáciou. Pri všetkej úcte ku kvalite hry VFB Stuttgart bol miernym favoritom súboja tohto bundesligového klubu s Manchesterom United v E-skupine hosťujúci tím, ktorý mal získať minimálne bod, nakoniec však všetky tri ostali na radosť hráčov VFB a vyše 50 000 divákov na tribúnach doma. O škótskych mužstvách je všeobecne známe, že tak, ako sú silné na domácej tráve, rovnako slabo hrajú po opustení britských ostrovov. Glasgow Rangers však tento mýtus narušil a o senzačné víťazstvo na ihrisku gréckeho Panathinaikosu Atény prišiel až tri minúty pred záverečným hvizdom, keď na konečných 1:1 so šťastím vyrovnával Konstantinidis. V F-skupine dominovali favoriti. Olympique Marseille sa síce celý prvý polčas márne pokúšal dobyť bránku belehradského Partizanu, ale po prestávke sa to podarilo trikrát Drogbovi – prvý hetrik v aktuálnom ročníku Ligy majstrov. Real Madrid sa nedal zastaviť ani na ihrisku portugalského FC Porto a po presvedčivom víťazstve 3:1 má z dvoch zápasov plný počet bodov. V G-skupine okrem už spomínanej senzácie v podobe prehry Abramovičových “milionárov” nepochodil ani ďalší favorit. Rímske Lazio po 45 minútach prehrávalo s odvážne hrajúcou Spartou Praha 0:2 a Podľa priebehu hry to na nejaký obrat ani nevyzeralo. Gól Inzaghiho v úvodných sekundách druhej časti hry však chlapcov v belasých dresoch postavil na nohy a taliansky ostrostrelec potvrdil, že to na Spartu vie – druhým gólom z penalty zabezpečil dežbu bodov. Obhajca trofeje z predchádzajúcej sezóny AC Miláno sa v súboji so španielskou Celou Vigo strelecky nepresadil. Takmer 30 000 divákov márne čakalo na čo len jediné rozvlnenie siete. Ťažko povedať, pre koho bola bezgólová remíza výhodnejšia. V každom prípade milánske AC v dvoch úvodných zápasoch nového ročníka strelilo iba jediný gól, stačí mu to však na priebežné prvé miesto v tabužke skupiny. V poslednom stredajšom súboji si Ajax Amsterdam bez problémov poradil s FC Bruggy 2:0.