Po. jún 17th, 2024

Zástupcovia anglického futbalového tímu FC Chelsea rozhorčene reagovali na možný posun termínu aprílového stretnutia s Evertonom. Zápas sa mal pôvodne konať v sobotu 19. apríla, ale kvôli tlaku televíznych spoločností vedenie Premier League uvažuje nad predsunutím termínu duelu o dva dni skôr. Londýnsky klub sa voči takejto možnosti razantne ohradil tvrdením, že by to znamenalo poskytnutie neférovej výhody ďalším uchádzačom o ligový titul – Manchestru United a Arsenalu. Tím ruského oligarchu Romana Abramoviča odohrá 14. apríla zápas s Wiganom, na regeneráciu by teda oproti pôvodnému harmonogramu mal o dva dni menej. “Sme presvedčení, že rozhodnutie o možnom uskutočnení zápasu 17. apríla podkopáva športovú integritu súťaže tým, že to našim súperom v boji o titul poskytne komparatívnu výhodu v kžúčovom období sezóny – budú mať totiž viac času na oddych ako my,” uvádza sa v stanovisku klubu zo Stamford Bridge, ktorý zároveň nevylúčil prípadne právne kroky proti plánu meniť rozpis zápasov.
Ak sa vedenie ligy predsa len rozhodne pozmeniť termíny duelov, bude to znamenať, že “The Blues” budú mať o dva dni menej času pripraviť sa na zápas s Evertonom, zároveň však budú mať o 48 hodín viac času na regeneráciu pred zápasom s Manchestrom United na vlastnej pôde.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *