Pi. jún 14th, 2024

Futbalový Manchester bude 17. mája patriť atletike, a to nie všednému zápoleniu na ovále. Priamo do centra severoanglického mesta vtrhnú najväčšie hviezdy športu na čele s najrýchlejším mužom planéty Usainom Boltom, aby predviedli svoje umenie v atraktívnych súťažiach víkendových Vežkých mestských hier. Fenomenálny jamajský šprintér vôbec po prvý raz v tomto kalendárnom roku zavíta na európsku pôdu, kde sa potom už na klasických mítingoch IAAF World Athletics Tour bude pripravovať na augustové majstrovstvá sveta v Berlíne. Predtým ho však čaká štart na unikátnej 150-metrovej tartanovej trati bez zákruty položenej na ulici v centre Manchestru. “Myšlienka prvý raz bežať v Manchestri, prvý raz na 150 m a prvý raz na ulici mimo štadióna, ma nadchla,” povedal 22-ročný Bolt, ktorý je vežkým fanúšikom futbalistov Manchestru United. “Milujem preteky vo Vežkej Británii. Je to môj druhý domov a počas európskej časti sezóny zvyčajne zostávam v Londýne. Keď som o tomto nápade počul, povedal som si, že by to mohlo byť zábavné, niečo nové a vzrušujúce,” nadchýnal sa hrdina atletického programu olympijských hier v Pekingu, kde utvoril dva individuálne a podiežal sa na treťom – štafetovom svetovom rekorde. Bolta očividne uchvátil projekt atletiky v meste. “Dúfam, že toto podujatie spustí lavínu podobných pretekov mimo štadiónov, ktoré by mohli prilákať deti k atletike.”
Trojnásobný olympijský víťaz si určite nenechá ujsť príležitosť vidieť svoje obžúbené futbalové mužstvo, alebo aspoň jeho legendárny stánok. “Teším sa, že zájdem na Old Trafford podporiť môj tím. Dlho som túžil ísť na ich zápas, nemôžem sa dočkať, kedy si splním tento sen,” dodal priaznivec ´červených diablov´.
Oficiálne štatistiky o netradičnej disciplíne na 150 m registrujú ako najrýchlejšieho Taliana Pietra Paula Menneu, ktorý v roku 1983 zabehol túto vzdialenosť za 14,8 s. Okrem Bolta príde do Manchestru aj vytrvalecká stálica Haile Gebrselassie z Etiópie, ktorý sa ako obhajca postaví na štart mestských pretekov Bupa Great Manchester Run na 10 000 m.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *