C. Ronaldo so šancou stať sa najdrahším v histórii

V prípade, že portugalský krídelník Cristiano Ronaldo prestúpi z anglického futbalového veľkoklubu Manchester United do španielskeho Realu Madrid, stane sa najdrahším hráčom histórie. Zástupcovia “červených diablov” vo štvrtok dali svojej najväčšej hviezde súhlas so začiatkom rokovaní s predstaviteľmi “bieleho baletu” o podmienkach zmluvy. Vicemajster uplynulej sezóny v španielskej najvyššej súťaži Real ponúkol anglickému šampiónovi z ostatných troch sezón rekordných 94 miliónov eur.
“Držiteľom” doterajšieho maxima je francúzska legenda z prelomu tisícročí Zinedine Zidane. Za jeho prestup zaplatil Real Madrid v roku 2001 Juventusu Turín 76 miliónov eur. Staronový prezident mužstva z hlavného mesta Španielska Florentino Pérez po zvolení do funkcie vyhlásil, že na San Bernabéu dotiahne nositeľov zvučných futbalových mien. Prvým kapitálnym úlovkom v Pérezovej sieti sa stal Brazílčan Kaká. Za jeho služby zaplatili funkcionári “bieleho baletu” pred pár dňami 65 miliónov eur, čím sa ofenzívny stredopoliar stal druhým najdrahším hráčom v histórii. Aj v zorganizovaní tretieho najhodnotnejšieho transferu v dejinách “má prsty” Florentino Pérez. V roku 2000 sa ako prezident Realu pričinil o príchod Luisa Figa z konkurenčného FC Barcelona (58,5 miliónov eur).
Na oficiálnej stránke ManU sa uvádza, že celá záležitosť by sa mala uzavrieť do 30. júna, dovtedy ju klub nebude komentovať.
Najdrahšie prestupy futbalovej histórie:
1. Zinedine Zidane, Juventus – Real Madrid (2001) – 76 mil. eur
2. Kaká, AC Miláno – Real Madrid (2009) – 65 mil. eur
3. Luís Figo, FC Barcelona – Real Madrid (2000) – 58,5 mil. eur
4. Hernán Crespo, AC Parma – Lazio Rím (2000) – 53,6 mil. eur
5. Gianluigi Buffon, AC Parma – Juventus Turín (2001) – 49,2 mil. eur
6. Robinho, Real Madrid – Manchester City (2008) – 49 mil. eur.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *