Po. júl 15th, 2024

Tréner anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Alex Ferguson je presvedčený, že jeho zverenec Cristiano Ronaldo má potenciál stať sa legendou kalibru Pelého či Maradonu.
Podľa charizmatického škótskeho kouča má 23-ročný portugalský loptový virtuóz čas na svojej strane. “Cristiano je už teraz vynikajúci – disponuje skvelým načasovaním prechodu do pokutového územia i schopnosťou hrať oboma nohami a nikdy pred jeho érou by ste si nespájali portugalského krídelníka s natožko kvalitnou hrou vo vzduchu. Pripomína klasických stredných útočníkov. Navyše, má stále iba 23 rokov. Je teda veľmi mladý a má dostatok času na to, aby sa jedného dňa stal futbalovou legendou,” povedal Sir Alex a dodal: “Keď bude mať 28 či 29 rokov, všetci si uvedomia, aký je jeho celý potenciál.”
Jedným z meradiel prenikavosti kariéry býva úspech na medzištátne scéne. Portugalsko však v ostatných rokoch nepredvádza také výkony ako Brazília a Argentína v období Pelého a Maradonu. “Každá hviezda takéhoto formátu sa rýchlo presadí. Pelé skóroval v semifinále majstrovstiev sveta v sedemnástich rokoch, Maradona v rovnakom veku reprezentoval, Cristiano to dokázal ako osemnásťročný. V tomto smere je tu spojitosť. Portugalsko však možno nemá káder schopný dosahovať veľké medzinárodné úspechy, takže Cristiana treba hodnotiť inou optikou ako spomenutých dvoch velikánov,” upozornil
Manchester United pred piatimi rokmi neváhal za rodáka z Funchalu zaplatiť Sportingu Lisabon 12 miliónov libier a Ronaldo dôveru vedenia klubu z Old Traffordu nesklamal. V ostatnej sezóne si do osobných štatistík pripísal na krídelníka úctyhodných 42 gólov v 49 dueloch. ManU sa najmä jeho zásluhou stal domácim ligovým šampiónom i víťazom prestížnej kontinentálnej Ligy majstrov.
Čerstvého držiteľa prestížnej Zlatej lopty France Footballu sa v letnom prestupovom období snažil zlanáriť Real Madrid, Ronaldo sa však napokon pokračovať vo svojej kariére v Manchestri. “Od Cristiana očakávam stále viac, pretože aj on sám je na seba extrémne náročný. V predchádzajúcej sezóne skóroval najmä v jarnej časti a po operácii členka sa do toho musí opäť dostať, som však veľmi spokojný s jeho hrou. Neustále si pýta loptu a vo svete je iba málo krídelníkov, ktorý majú taký vplyv na priebeh stretnutia ako on,” uzavrel Alex Ferguson pred nedeľňajším finále MS klubov pod hlavičkou FIFA v japonskej Jokohame.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *