Pi. máj 24th, 2024

Futbalistu Manchestru United Cristiana Ronalda v stredu zadržali pre podozrenie zo znásilnenia. Dvadsaťročný portugalský reprezentant sa v Londýne dobrovožne dostavil na policajný výsluch. Žena, ktorá ho obvinila, uviedla, že ju Cristiano Ronaldo sexuálne obťažoval 2. októbra v areáli hotela Sanderson v Londýne. Hviezdny ofenzívny stredopoliar dôrazne poprel všetky obvinenia. Hovorca Manchestru United uviedol, že klub nebude vydávať nijaké oficiálne vyhlásenia vo vzťahu k zadržaniu C. Ronalda. riaditeľ úspešnejšieho z manchesterských klubov Phil Townsend dodal: “V tomto momente nebudeme celú vec komentovať!” Scotland Yard vydal vyhlásenie hovoriace o vypočutí dvoch mužov v súvislosti s vyšetrovaním sexuálneho napadnutia v Londýne. Polícia oznámila, že zadržali 20-ročného muža pre podozrenie zo znásilnenia a vypočuli ho na bližšie nemenovanej policajnej stanici. Druhého z mužov vo veku asi 30 rokov ešte nezadržali. Asistent trénera Alexa Fergusona Carlos Queiroz pre portugalskú stanicu Sic Noticias uviedol, že Ronaldovi predvolanie pred vyšetrovateľov doručili po utorňajšom stretnutí Ligy majstrov s Lille (0:0). “Nepovažujeme túto situáciu za dôležitú. Cristiano dnes riadne trénoval, po tréningu ho ľudia z Manchesteru odprevadili na výsluch. Neexistujú žiadne podozrivé okolnosti, jedine ľudia podávajúci žalobu… Po svedectve C. Ronalda polícia určite dospeje k záveru, že všetko je v poriadku,” povedal Queiroz.
Anglický futbal sužuje v posledných rokoch mnoho obvinení zo znásilnenia, no ani jedno z nich sa neskončilo odsúdením. Posledným prípadom bolo obvinenie gólmana Arsenalu Londýn Grahama Stacka zo znásilnenia 22- ročnej ženy v jeho dome v septembri 2004. Ďalší hráč Arsenalu, holandský útočník Robin Van Persie, bol zbavený obvinenia zo znásilnenia 21-ročnej ženy v júni tohto roku. V septembri 2003 boli hráči FC Chelsea a Newcastlu obvinení zo znásilnenia 17-ročného dievčaťa v Londýne.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *