St. máj 29th, 2024

Trojnásobný olympijský víťaz v šprintoch z Pekingu 2008 Usain Bolt utvoril v exhibičnom behu na 150 metrov v uliciach anglického Manchestru najlepší svetový výkon histórie na tejto trati, keď mu namerali 14,35 sekundy. Bežal však na rovinke a doterajšie maximum 14,8, ktoré patrilo legendárnemu Talianovi Pietrovi Menneovi ešte z roku 1983, bolo dosiahnuté na dráhe, pričom prvých 50 metrov sa bežalo v zákrute. Najlepší oficiálne odmeraný medzičas na 150 m počas dvojstovky (14,93) má na konte Brit John Regis z MS 1993 v Stuttgarte. Experti odhadujú, že Boltov medzičas na OH 2008 vo víťaznom behu na 200 m bol 14,6 až 14,7 sekundy. Podľa oficiálne odmeraného medzičasu bežal Jamajčan poslednú stovku v rámci nedeľňajšej stopäťdesiatky za 8,72 sekundy
“Ďalší do zbierky, no nie,” komentoval Bolt pre BBC Sport stručne svoj najlepší čas histórie na 150 m. “Ešte stále nie som v ideálnej forme a musím na tréningoch tvrdo pracovať, aby som sa do nej dostal. Teší ma, že som prvé vážnejšie preteky v sezóne zvládol bez zranenia.”
Bolt, ktorý aj po nedávnej automobilovej nehode a tréningovom výpadku vyhlásil, že ešte nie je v ideálnej forme, triumfoval v Manchestri úplne jasne, keď druhý v cieli, štafetový olympijský šampión z Atén 2004 Brit Marlon Devonish (15,07) za ním zaostal o 72 stotín. Tretí došprintoval Ivory Williams z USA a štvrtý ďalší britský “rýchlik” Rikki Fifton. Po exhibícii v Manchestri bude Usain Bolt štartovať najbližšie 11. júna v kanadskom Toronte a 17. júna na Zlatej tretre v Ostrave.
Bolt pre anglické médiá vyhlásil, že v tomto roku chce prekonať vlastný svetový rekord 9,69 v behu na 100 metrov. “To by nemal byť pre mňa problém. Tréner Mills mi na základe pekinského finále povedal, že mám kapacitu na to, aby som dosiahol čas okolo 9,54 a ja to chcem dokázať,” uviedol Jamajčan v rozhovore pre BBC Radio 5 Live. Na otázku, dokedy sa chce venovať atletike, povedal, že najmenej do roku 2015. “Môžem byť na vrchole, ak budem chcieť, ešte aspoň šesť rokov. Mojím ciežom je stať sa legendou a budem na tom tvrdo pracovať,” zdôraznil Bolt.
Jamajčan bol už v sobotu hviezdou zápasu 37. kola anglickej futbalovej Premier League Manchester United – Arsenal Londýn (0:0), v ktorom si domáce mužstvo definitívne zabezpečilo tretí titul v rade. Počas prestávky sa zverenec trénera Glena Millsa predstavil divákom na Old Trafforde. Potom s napätím dosledoval duel v spoločnosti šéfov ManU a po jeho skončení si na trávniku na videokameru natáčal oslavy zisku 18. titulu “červených diablov”. V rámci radostného ošiažu predviedol svetový rekordér aj tanec, ktorým slávil svoje úspechy vlani na olympiáde v Pekingu.
Bolta ešte v piatok na tréningu ManU predstavil celému tímu kouč Alex Ferguson a s hráčmi strávil 90 minút. Jamajčan počas tréningu zasväcoval do tajomstiev šprintu hviezdu Manchestru Cristiana Ronalda. “Cristianovi som vysvetlil veža vecí o behaní, ako môže byť rýchlejší, a ako by mal správne behať. Môže sa ešte poriadne zlepšovať,” povedal Bolt a dodal, že považuje Cristiana Ronalda za solídneho šprintéra. Portugalčan mu potom ukázal svoje nechytateľné priame kopy, pričom do bránky sa postavil Wayne Rooney. “Bol to pre mňa skvelý zážitok i skúsenosť. Som vežký fanúšik futbalu a milo ma prekvapilo, že hráči Manchestru o mne vedeli veža a poznali moje úspechy,” nadchýnal sa Usain Bolt
V nedeľu večer sa na záver pobytu v Manchestri jamajská hviezda zúčastní na odovzdávaní ocenení hráčov klubu (Manchester United Players Awards), kde odovzdá trofej pre “Hráča roka podľa fanúšikov.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *