So. apr 20th, 2024

Po úvodných sobotňajších dueloch 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže má Premier League nového lídra. Minimálne do pondelka je ním Manchester United, ktorý zvíťazil na ihrisku Boltonu 1:0. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral v poslednej minúte riadneho hracieho času bulharský útočník Dimitar Berbatov, ktorý hlavou zužitkoval center Carlosa Téveza. “Červení diabli” majú pred druhým FC Liverpool jednobodový náskok. Martin Škrtel a spol. však majú k dobru pondelňajší zápas proti Evertonu. Fanúšikovia FC Chelsea sa museli strachovať o výsledok duelu proti Stoke City až do záverečných minút. Zverenci Luiza Felipeho Scolariho prehrávali od 60. minúty 0:1. Brazílsky obranca Juliano Belletti a anglický reprezentačný stredopoliar Frank Lampard sa však postarali o otočenie skóre. Za FC Chelsea nastúpil v 83. minúte aj slovenský stredopoliar Miroslav Stoch, pre ktorého to bol druhý duel v Premier League. West Bromwich Albion, bez slovenského reprezentanta Marka Čecha v zostave, jednoznačne porazili Middlesborugh 3:0. Vďaka plnému bodovému zisku sa odpútali z dna ligovej tabuľky, na ktoré klesol Tottenham Hotspur. V zápase Manchester City – Wigan (1:0) sa na lavičke domácich objavil aj nádejný Slovák Vladimír Weiss ml. Zaujímavosťou 22. kola je počet červených kariet. Hlavní arbitri ich udelili až štyri. V sobotu ešte odohrajú stretnutie Hull City – Arsenal Londýn (18.30 h SEČ).
Výsledky sobotňajších stretnutí 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:
Blackburn – Newcastle United 3:0 (0:0)
Góly: 61. McCarthy (z pok. kopu), 66. a 86. Roberts, ČK: 83. Butt (Newcastle), 25 583 divákov
Bolton – Manchester United 0:1 (0:0)
Gól: 90. Berbatov, 26 021 divákov
FC Chelsea – Stoke City 2:1 (0:0)
Góly: 88. Belletti, 90.+ Lampard – 60. Delap, 41 788 divákov
Miroslav Stoch (FC Chelsea) nastúpil v 83. minúte.
Manchester City – Wigan 1:0 (0:0)
Gól: 52. Zabaleta, ČK: 54. Dunne (Manchester), 41 262 divákov
Vladimír Weiss ml. sedel na lavičke náhradníkov.
Sunderland – Aston Villa 1:2 (1:0)
Góly: 11. Collins – 60. Milner, 80. Barry (z pok. kopu), ČK: 72. A. Young (Aston Villa), divákov
West Bromwich Albion – Middlesbrough 3:0 (1:0)
Góly: 4. Brunt, 54. a 67. Koren, ČK: 62. Digard (Middlesbrough), 25 557 divákov
Marek Čech (WBA) presedel celý duel na lavičke náhradníkov.