Ut. júl 16th, 2024

Hviezdou sobotňajšieho zápasu 37. kola anglickej futbalovej Premier League Manchester United – Arsenal Londýn, v ktorom si domáce mužstvo ziskom bodu môže definitívne zabezpečiť tretí titul v rade, bude trojnásobný olympijský víťaz v šprintoch Usain Bolt. Vedenie “červených diablov” ho pozvalo na návštevu klubu a počas prestávky ho predstaví divákom.
Dvadsaťdvaročný Jamajčan je v Manchestri už od štvrtka a v piatok večer by sa mal na štadióne Old Trafford zúčastniť na tréningu futbalistov Manchestru United. Bolt má v pláne dať šprintérske lekcie najlepšiemu svetovému futbalistovi uplynulého roka Cristianovi Ronaldovi. “Myslím si, že mu mám čo poradiť a ukázať, aby bol ešte rýchlejší ako jeho súperi,” vyhlásil Usain Bolt v rozhovore pre britské médiá. V nedeľu večer sa potom jamajská hviezda zúčastní na odovzdávaní ocenení hráčov klubu (Manchester United Players Awards), kde odovzdá trofej pre “Hráča roka podľa fanúšikov.”
Hlavnou náplňou Boltovho pobytu v Manchestri však bude nedeľňajšia exhibícia v uliciach mesta v netradičnej disciplíne behu na 150 metrov. Svetový rekordér pobeží v prvom rozbehu proti britskému prekážkarovi Andymu Turnerovi a ďalším Britom Simeonovi Williamsonovi a Rickymu Fiftonovi. V druhom rozbehu sa predstavia Američan Ivory Williams, člen víťaznej britskej štafety na 4 x 100 m na OH 2004 Marlon Devonish a Boltovi jamajskí tréningoví partneri Mario Forsythe a Xavier Brown. Prví dvaja z každého rozbehu postúpia priamo do finále. Po exhibícii v Manchestri bude Usain Bolt štartovať ešte 11. júna v kanadskom Toronte a 17. júna na Zlatej tretre v Ostrave.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *