Po. júl 22nd, 2024

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter žiada od vedenia anglickej Premier League urýchlené prijatie pravidla o počte legionárov, tzv. 6 + 5. To hovorí, že v základnej zostave každého klubu by mohlo hrať šesť anglických a päť zahraničných hráčov. Zákonodarcovia Európskeho parlamentu potvrdili, že takéto nariadenie je v súlade s európskym právom. Blatter sa pre BBC vyjadril, že sa bude snažiť presvedčiť výkonného šéfa najvyššej anglickej súťaže Richarda Scudamora, aby prijatie tohto pravidla prišlo čo najskôr. Funkcionár FIFA si od neho sžubuje posilnenie národnej povahy ligy a zvýšenie počtu domácich futbalistov v Premier League. “Chcem sa pokúsiť Scudamora ak nie presvedčiť, tak aspoň ovplyvniť v zmýšžaní,” povedal Blatter a dodal: “Ak sú v súťaži dve tretiny alebo tri štvrtiny účastníkov, ktorých ciežom je hrať iba o stred tabužky, niečo tu nehrá.”
Prijatie tohto pravidla by pomohlo Manchestru United, ktorý má v zostave šesť Angličanov. Naopak, pohoreli by londýnske tímy Chelsea a Arsenal, ktoré hrajú bez jediného domáceho futbalistu. Dres ďalšieho anglického klubu FC Liverpoolu obliekajú iba dvaja ostrovania, medzi legionárov patrí aj pilier defenzívy “The Reds” Martin Škrtel.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *