Pi. apr 19th, 2024

Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 35. kola najvyššej dlhodobej domácej súťaže Premier League nad Readingom 2:0 a uchovali si teoretickú šancu na titul. Dvojgólový náskok si zverenci trénera Arsena Wengera vypracovali v prvom polčase zásluhou presných zásahov Adebayora a Gilberta Silvu. Po zmene strán už len kontrolovali vedenie. Tri kolá pred záverom súťaže má Arsenal stratu na vedúci Manchester United 7 bodov. “Červení diabli” remizovali na ihrisku Blackburnu 1:1, keď bod zachraňoval v 88. min Carlos Tévéz.
V ďalších sobotňajších stretnutiach FC Liverpool nezaváhal na ihrisku Fulhamu a zvíťazil 2:0 po góloch Jermaina Pennanta v 17. min a Petra Croucha v 70. min. Slovenský stopér Martin Škrteľ absolvoval v drese futbalistov z Liverpoolu celý zápas. West Ham doma zvíťazil nad už istým zostupujúcim Derby County, no jeho triumf 2:1 sa nerodil žahko, veď ešte v 65. min bolo 1:1. Wigan sa rozišiel s Tottenhamom po remíze 1:1, keď o všetkom podstatnom sa rozhodlo už po 12 minútach. Bolton Wanderers v rámci “záchranárskych prác” vyhral na pôde Middlesbrough najtesnejším rozdielom 1:0 zásluhou gólu Gavina McCanna.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 35. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže – Premier League:

Blackburn – Manchester United 1:1 (1:0)
Góly: 21. Santa Cruz – 88. Tévéz, 23 995 divákov

Arsenal Londýn – Reading 2:0 (2:0)
Góly: 30. Adebayor, 38. Silva, 60 109 divákov

Fulham – FC Liverpool 0:2 (0:1)
Góly: 17. Pennant, 70. Crouch, 25 311 divákov