Št. máj 23rd, 2024

Futbaloví fanúšikovia sa pobili s políciou pred štadiónom Old Trafford v Manchestri, kde sa o 20.45 h SELČ začalo odvetné stretnutie štvrťfinále Ligy majstrov medzi domácimi “červenými diablami” a AS Rím.

Do bitky sa zapojili fanúšikovia oboch táborov a upokojiť rozvášnené vášne musela napokon polícia. Niektorí priaznivci rímskych “vlkov” boli dokonca oblečení v tričkách s nápisom “Invázia do Manchestru”, čo domácich fans nenechalo pokojnými. Začali lietať fžaše a rôzne iné predmety. Polícia však informovala, že nemá informácie o tom, že by bol niekto vážnejšie zranený.

Do Manchestru pricestovalo podľa oficiálnych údajov štrnástimi lietadlami 3800 talianskych fanúšikov. Počas prvého stretnutia, ktoré AS vyhral na Olympijskom štadióne v Ríme 2:1, tiež došlo k potýčkam fanúšikov s políciou. Vtedy ale išlo len o priaznivcov ManU, ktorí však podľa vyhlásenia klubu z Britských ostrovov boli bezdôvodne napadnutí talianskymi strážcami zákona.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *