Po. júl 22nd, 2024

Zdravotný stav bývalého anglického futbalového reprezentanta Georga Besta je podľa nemocničného personálu stabilizovaný, avšak naďalej kritický. Best bol v piatok opäť prevezený na jednotku intenzívnej starostlivosti. Päťdesiatdeväťročná legenda Manchestru United stále bojuje o svoj život v londýnskej nemocnici Cromwell Hospital. “Museli sme ho previezť opäť na jednotku intenzívnej starostlivosti, pretože začal mať problémy s dýchaním. Jeho stav je však úplne stabilizovaný, pacient je pri vedomí a komunikuje s členmi svojej rodiny,” uviedol hovorca nemocnice.
Georga Besta hospitalizovali ešte začiatkom októbra pre infekciu pžúc. Bývalý futbalista schudol z pôvodných 76 na 51 kilogramov. Z jednotky intenzívnej starostlivosti ho prepustili iba minulý týždeň.
Skôr než musel ukončiť kariéru pre alkoholizmus, vyhlásili Besta v roku 1968 za najlepšieho hráča Európy. S klubom z Old Traffordu vyhral bývalý reprezentant Severného Írska v rokoch 1965 a 1967 anglickú ligu a v roku 1968 Európsky pohár majstrov.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *