Št. máj 23rd, 2024

Útočník anglického prvoligového klubu Tottenham Hotspur Dimitar Berbatov pripustil, že chce prestúpiť do Manchestru United. O 27-ročného bulharského reprezentanta sa tréner “červených diablov” Sir Alex Ferguson zaujíma už viacero mesiacov, v priebehu ostatných dní dokonca vedeniu londýnskeho tímu zaslal oficiálnu ponuku na prestup elitného zakončovateľa. “Som hráčom Tottenhamu, ale nikto ma nemôže kritizovať za snahu o splnenie môjho sna,” povedal Berbatov. Na otázku, prečo na ihrisku pôsobí takmer vždy vážnym dojmom, povedal: “Svoje city ukazujem iba pred blízkymi priateľmi a rodinou. Ak by som sa totiž smial priamo na trávniku, žudia by si povedali, že som idiot. Všimol som si, že ani Eric Cantona sa nikdy neusmieval, neviem však o tom, že by sa ho neustále pýtali, prečo je zachmúrený.”
Spočiatku Tottenham akékožvek špekulácie o odchode svojho hviezdneho kanoniera rezolútne odmietal, neskôr vraj za Berbatova žiadal 35 miliónov. V letnom prestupovom období White Hart Lane už jeden elitný zakončovateľ opustil, keď do Liverpoolu prestúpil Robbie Keane. Tréner “kohútov” Juande Ramos si však už za Berbatova vyhliadol náhradu a snaží sa angažovať ofenzívny diamant Zenitu Petrohrad Andreja Aršavina.
Manchester United sa počas aktuálneho prestupového obdobia enormne usiluje vystužiť svoj káder ziskom útočníka svetovej extratriedy – povrávalo sa o Janovi-Klaasovi Huntelaarovi, Karimovi Benzemovi či Thierrym Henrym.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *