Po. mar 4th, 2024

FC Chelsea alebo jeho konkurent v anglickej futbalovej Premier League Manchester United budú musieť vytvoriť nový rekord v prestupovej sume na Britských ostrovoch, ak sa chcú uchádzať o služby útočníka Tottenhamu Dimitara Berbatova. Odkaz s takýmto obsahom adresoval údajným záujemcom tréner Hotspur Juande Ramos. K možnosti zmeny pôsobiska sa priklonil agent bulharského hráča, najmä v prípade, že by ciežovou stanicou bol klub účinkujúci v Lige majstrov. Zatiaž čo zo Stamford Bridge prišla vraj konkrétna ponuka v hodnote 26 miliónov libier, Manchester sa k takémuto kroku iba odhodláva. Ramos však cenu svojho zakončovateľa dvíha nad 30 miliónov libier, ktoré vyplatila Chelsea v roku 2006 milánskemu AC za Ukrajinca Andrija Ševčenka. “Myslím si, že Berbatovov prestup by mohol zlomiť britský prestupový rekord. V tejto chvíli je jeho hodnota vyššia ako táto méta. Jeho odchod je posledné, čo by sme potrebovali, ale každý má svoju cenu,” povedal Španiel dobre si uvedomujúc snahu špičkových tímov posilniť útočné rady pred Africkým pohárom národov, na ktoré čo nevidieť zamieri viacero kvalitných hráčov z Premier League.
Berbatov prišiel z Bayeru Leverkusen za 10,9 milióna libier a jeho strata by bola napriek lukratívnym podmienkam po odchode Michaela Carricka do Manchestru United v roku 2006 ďalším knokautom pre ambície londýnskeho klubu. “Do konca januára chcem mať pohromade štyroch útočníkov,” rázne zakončil úvahy Ramos.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *