Po. júl 15th, 2024

Predstavitelia anglického futbalového klubu Manchester United zaslali Európskej futbalová únia (UEFA) list, v ktorom sa sťažujú na rasistické pokriky a na napodobňovanie zvukov opíc smerom k hráčom čiernej pleti počas utorkového zápasu 2. kola Ligy majstrov, v ktorom sa Manchester v Lisabone stretol s Benfikou.

United zvíťazili 1:0 gólom Louisa Sahu, ktorý bol jedným z dotknutých hráčov. Ďalšími obeťami urážlivých výkrikov boli Patrice Evra, Kieron Richardson a Wes Brown. Ak sa obvinenia ukážu ako pravdivé, Benfika bude musieť odohrať jeden alebo viac zápasov v európskych pohároch pred prázdnymi tribúnami.

Protest United prichádza po tom, ako sa aktivisti za práva gayov sťažovali na Paula Scholesa, ktorý použil na adresu holandského rozhodcu spomenutého zápasu Franka de Bleeckereho hanlivé vyjadrenia. Tie podľa aktivistov urážajú homosexuálov a od Scholesa preto žiadajú ospravedlnenie.

UEFA rozhodne o výške trestu pre portugalský klub po preštudovaní správy od delegáta zápasu a rozhodcu.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *