St. mar 27th, 2024

Šance futbalového gólmana Fabiena Bartheza udržať si miesto v základnej zostave anglického šampióna Manchester United sa opäť znížili po ďalšom z nepresvedčivých výkonov holohlavého Francúza. Rezerva ManU v stredajšom prípravnom súboji s druholigovým Stoke City zahanbujúco prehrala 1:3 a médiá vinia z prehry najmä Bartheza. Noviny si zgustli najmä na druhom góle Stoke City z druhého polčasu. Barthez vtedy podcenil lobovanú loptu útočníka Marca Goodfellowa, lopta sa od brvna odrazila priamo na vyholenú hlavu Francúza a následne sa skotúžala do siete. Pohár horkosti si musel Barthez vypiť až do dna, keď ho tréneri štyri minúty pred koncom vystriedali španielskym náhradníkom Ricardom. “Ďalší Barthezov trapas, v ManU musí skončiť” znel titulok denníka The Sun po stredajšom zápase. Barthez sa ocitol v ťažkej pozícii potom, ako vedenie “červených diablov” angažovalo amerického reprezentačného gólaman Tima Howarda. Ten sa stal ihneď hrdinom fanúšikov ManU, keď minulý víkend v penaltovom rozstrele vychytal víťazstvo vo finálovom súboji anglického Superpohára FA Community Shield proti Arsenalu Londýn.