St. apr 24th, 2024

Druhým finalistom futbalového Anglického pohára FA Cupu sa v nedeľu stali hráči FC Everton, ktorí zdolali Manchester United až po strelách zo značky pokutového kopu (4:2). Kouč ManU Sir Alex Ferguson nechal odpočívať viacero svojich kľúčových hráčov – Edwina van der Sara, Michaela Carricka, Ryana Giggsa či Cristiana Ronalda a pre zranenie nemohol nastúpiť ani kanonier Wayne Rooney. Proti Evertonu sa tak do základnej zostavy “červených diablov” dostalo viacero mladých futbalistov, ktorí zväčša vysedávajú na lavičke. Naproti tomu “The Toffees” nastúpili v najsilnejšom zložení. V riadnom hracom čase sa však strelecky nepresadilo ani jedno mužstvo a keďže gól nepadol ani v predĺžení, o finálovom súperovi FC Chelsea musel rozhodnúť až penaltový rozstrel. Pevnejšie nervy v lotérii mali hráči liverpoolskeho tímu, z ktorých nemieril presne iba Tim Cahill, kým na druhej strane zaváhali Dimitar Berbatov i Rio Ferdinand.
Víťazom 128. edície najstaršej klubovej futbalovej súťaže sa tak stane niekto z dvojice FC Everton – FC Chelsea. Finále sa uskutoční 30. mája vo Wembley.
Výsledok nedeľňajšieho semifinálového stretnutia Anglického pohára FA Cupu (hralo sa na jeden zápas na londýnskom štadióne Wembley):
Manchester United – FC Everton 0:0 po predĺžení, na strely zo značky pok. kopu 2:4, do finále postúpil Everton