St. máj 22nd, 2024

Naočakávanejší návrat zraneného futbalistu na svetovom šampionáte v Nemecku by sa mohol zrealizovať už vo štvrtok, pravda, ak nastúpi anglický tím proti Trinidadu a Tobagu aj s útočníkom Wayneom Rooneym.

S myšlienkou štartu 20-ročnej hviezdy Manchestru United sa pohráva aj tréner Albionu Sven-Göran Eriksson. “Stále som veľkým optimistom,” opakuje už niekoľko dní po pozitívnych vyšetreniach Rooneyho predpriehlavkovej kosti švédsky kormidelník a nezabúda dodať, že stav jeho žolíka šesť týždňov od zranenia sa zlepšuje zo dňa na deň.

Eriksson však odmieta pri svojich úvahách tlak jednak zo strany Manchestru United a jednak od fanúšikov, ktorí si počas duelu s Paraguajom žiadali Rooneyho mohutným skandovaním. “Nie, to nemôže mať na moju prácu vplyv. Mám svojich trénerov, kondičných trénerov a fyzioterapeutov. S nimi sa musím dohodnúť a povedať: ´OK, je ten správny čas´,” povedal Eriksson a priznal, že podľa pôvodného plánu mal Michaela Owena striedať v sobotu mladučký Theo Walcott, ale napokon na trávnik putoval krídelník Stewart Downing.

Najmladší účastník šampionátu si naviac v nedeľu na tréningu žahko zranil lýtko, ale v utorok by už nemal v príprave chýbať. Na margo výkonu Michaela Owena, skúsenejšieho z útočného dua Owen – Peter Crouch, Eriksson poznamenal: “Som si istý, že sa môže zlepšiť. Na začiatku druhého polčasu sme mu neposkytli takú podporu, akú potrebuje. Ale koľko zápasov má po zranení za sebou? Štyri? Je to v poriadku.”

Napriek tomu sa však očakáva, že Eriksson spraví pred zápasom s Trinidadom a Tobagom v zostave isté zmeny: “Prikročím k zmenám, ak nastanú nejaké problémy. Na druhej strane však nečakajte revolúciu.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *