Ut. apr 16th, 2024

Tréner anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Alex Ferguson 15. novembra oslávil polstoročie svojej zaangažovanosti v najpopulárnejšom športe na svete. Pred 50 rokmi populárny Sir Alex ako hráč debutoval v najstaršom, ale iba amatérskom škótskom tíme FC Queens Park. “Queens Park bolo veľmi súťaživé mužstvo, hoci iba amatérske. Malo vo svojom kádri doktorov, učiteľov a ďalších odborníkov. Debut mi príliš nevyšiel, tréner Gardiner sa ma cez polčasovú prestávku spýtal, čo sa so mnou deje. Odpovedal som mu, že protihráč ma pohryzol. Kouč mi na to odporučil, aby som mu to vrátil,” zaspomínal si úspešný lodivod pre oficiálnu internetovú stránku “červených diablov” www.manutd.com a ďalej dodal: “Všetko však mohlo dopadnúť inak. Keď som mal 21-rokov takmer som sa odsťahoval do Kanady – bol som vyučený výrobca náradia a v tom čase to v Kanade bolo dobre platené povolanie. Veci sa ale zmenili a je to zrejme osud.”
Bývalý útočník Ferguson sedí na lavičke ManU nepretržite od roku 1986. Svoj prvý veľký úspech na Old Trafforde zaznamenal charizmatický kormidelník v roku 1990, keď svojich zverencov dokázal doviesť k triumfu v Ligovom pohári – FA-Cupe. Pod jeho vedením získali hráči ManU najstaršiu pohárovú trofej na svete ešte štyrikrát (1994, 1996, 1999 a 2004). Titul anglického šampióna sa mu podarilo vybojovať úctyhodných desaťkrát a v najprestížnejšej európskej klubovej futbalovej súťaži, Lige majstrov, jeho zverenci dvíhali “ušatú trofej” nad hlavu dvakrát (1999 a 2008).

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *