St. júl 24th, 2024

Po prezidentovi Ázijskej futbalovej konfederácie (AFC) Mohammedovi bin Hammanovi požiadal vedenie futbalového klubu Manchester United o zrušenie naplánovaného júlového ázijského turné mužstva čerstvého majstra Anglicka aj prezident FIFA Sepp Blatter. Dôvodom je termínová kolízia so záverečným turnajom Ázijského pohára, čiže majstrovstvami tohto kontinentu (7. – 29. júla v Indonézii, Malajzii, Thajsku a Vietname).

“Je legitímne povedať tímu, že jeho turné je vítané, ale nie v danom termíne. Celá futbalová rodina rešpektuje, že najväčším júlovým podujatím v Ázii je Ázijský pohár,” povedal Blatter na kongrese AFC. “Budú vítaní v júni, auguste, prípadne januári či februári, ale v júli by naozaj nemali chodiť. Chápem ich marketingovú motiváciu, ale toto by si mohli ušetriť. Považujem to za určitý prejav kolonializmu. Je to neetické, nemorálne a neakceptovateľné,” otvorene povedal Hamman a dodal: “My hráme podľa pravidiel a sme ústretoví. Neorganizujeme naše súťaže od februára do apríla, keď je v európskych ligách nabitý program.”

Zverenci Sira Alexa Fergusona by sa 17. – 27. júla mali na zájazde postupne prezentovať v Japonsku, Kórejskej republike, Macau a Malajzii. V kádri “The Reds” sú aj Kórejčan Park Ji-sung a Číňan Dong Fangžu. AFC síce nemá “páky” na zabránenie Manchestru v letnom zájazdovom zámere, ale na základe zmluvy so spoluorganizujúcou Malajziou o prípustnosti iných futbalových aktivít počas trvania šampionátu (plus 10 dní pred ním a 3 dni po ňom) môže vyvodiť konzekvencie z konania exhibičného duelu v Malajzii.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *