So. jún 22nd, 2024

Americká poisťovacia spoločnosť AIG potvrdila, že vzhľadom na svoju finančnú situáciu nebude po roku 2010 pokračovať v sponzorstve celosvetovo najúspešnejšieho futbalového klubu v uplynulom kalendárnom roku Manchester United. Zmluva medzi oboma stranami zabezpečuje AIG výsadné miesto na dresoch “červených diablov”, platná bude iba do záveru sezóny 2009/10. Spoločnosť musela prikročiť k rozsiahlemu procesu reštrukturalizácie svojich obchodných aktivít a svoje miesto na trhu si udržala iba vďaka masívnym vládnym subvenciám v hodnote 150 miliárd amerických dolárov. Z toho dôvodu už skupina AIG odstúpila od partnerstva s daviscupovým tímom tenistov USA. “Zmluva s Manchestrom United je platná do mája 2010. Neplánujeme ju predĺžiť,” informoval tlačový odbor AIG agentúru AP.
Úradujúci anglický, európsky aj svetový klubový šampión už hľadá nového sponzora, vyvolávacia cena je 19 miliónov libier ročne. “Rokujeme s okruhom spoločností z celého sveta,” povedal hovorca United Phil Townsend. Jedným z kandidátov je údajne aj indická spoločnosť Sahara.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *