So. jún 22nd, 2024

V piatok 15. decembra na pravé poludnie sa v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone uskutoční žreb osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2006/07. O 13.00 SEČ sa následne rozhodne aj o dvojiciach pre šestnásťfinále, resp. osemfinále druhej najprestížnejšej európskej klubovej pohárovej súťaže – Pohára UEFA 2006/07.

Najlepších šestnásť tímov starého kontinentu rozdelia do dvojíc pre osemfinále Ligy majstrov tak, aby na seba narazili víťaz skupiny a tím z druhého miesta niektorej zo zvyšných siedmich skupín, pričom sa nemôžu medzi sebou stretnúť mužstvá z rovnakej krajiny.

Tím vyžrebovaný ako druhý v poradí bude mať v prvom súboji výhodu domáceho prostredia. V Pohári UEFA sa proti sebe predstavia mužstvá z prvých, resp. druhých miest základných skupín proti tímom postupujúcich z tretích miest skupinovej fázy, resp. klubom, ktoré do P-UEFA vstúpia po jesennom účinkovaní v Lige majstrov.

Rovnako ako v LM sa ani tu nemôžu medzi sebou stretnúť mužstvá z jednej krajiny, pričom víťazi a druhé tímy zo skupinovej fázy Pohára UEFA sa na domácich trávnikoch predstavia až v odvetných súbojoch.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *