Pi. apr 19th, 2024

Wayne Rooney môže dnes vyrovnať rekord Denisa Irwina v počte zápasov za Manchester United. Denis Irwin sa zastavil na čísle 529 zápasov v drese červených diablov a ako obránca strelil bezmála 33 gólov.
Wayne Rooney má momentálne na konte 528 zápasov za Manchester United, a ak dnes večer nastúpi v zápase Európskej ligy proti Zoria Luhansk – vyrovná rekord Irwina. Wayne Rooney má na konte 246 gólov a chýba mu streliť 3 góly na vyrovnanie rekordu Sira Bobby Charltona v počte 249 gólov.
Rooneyho forma je ale momentálne diskutabilná, takže aspoň nejaké tie rekordy v počte zápasov prekoná.

963 – Ryan Giggs
758 – Sir Bobby Charlton
718 – Paul Scholes
688 – Bill Foulkes
602 – Gary Neville
539 – Alex Stepney
535 – Tony Dunne
529 – Denis Irwin
528 – Wayne Rooney

Toto je momentálna tabuľka hráčov, čo odohrala najviac zápasov v drese Manchesteru United.

Wayne Rooney ešte môže prekonať Irwina a do konca sezóny ešte prekonať Dunna, Stepneyho… Na Gary Nevilla stráca viac ako 74 zápasov, takže je viac ako nepravdepodobné, že by túto sezónu dorovnal Garyho Nevilla.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *