Po. júl 15th, 2024

Vo veku 59 rokov v londýnskej nemocnici Cromwell Hospital zomrel v piatok popoludní bývalý vynikajúci futbalista George Best. Vo vyhlásení hovorcu nemocnice sa uvádza, že Best zomrel po dlhom boji s ťažkou chorobou. Zdravotný stav bývalého hráča Manchestru United a reprezentácie Severného Írska, ktorému v roku 2002 po problémoch s alkoholom museli transplantovať pečeň, sa výrazne zhoršil na konci októbra po infekcii obličiek.
George Best musel svoju kariéru ukončiť už v 27 rokoch pre problémy s alkoholom. Vo farbách United zaznamenal v 465 štartoch 180 gólov. S klubom z Old Traffordu vyhral v rokoch 1965 a 1967 anglickú ligu a v roku 1968 Európsky pohár majstrov.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *