Pi. máj 24th, 2024

Podľa najnovšej štúdie spoločnosti MasterCard bude víťazstvo v stredajšom finálovom stretnutí futbalovej Ligy majstrov 2008/09 znamenať pre FC Barcelona alebo Manchester United zisk vo výške minimálne 110 miliónov eur. Naprázdno neobíde ani zdolaný finalista, ktorý by si mal polepšiť o približne 65 miliónov eur. Rímsky finálový duel bude mať celkovo pre európsku ekonomiku hodnotu 310 miliónov eur, čo je napriek svetovej finančnej kríze o 43 miliónov eur viac ako v prípade vlaňajšieho rozhodujúceho zápasu Ligy šampiónov medzi Manchestrom United a FC Chelsea.
Ekonomická kríza paradoxne pomohla zvýšiť hodnotu európskeho pohára č. 1, čo sa dotklo “prize money” aj televíznych práv. Fanúšikovia tiež preferujú nakupovanie suvenírov či iných predmetov v súvislosti s finálovým duelom, ktoré im pomôžu aspoň na chvíľku zabudnúť na ťažké časy.
Podľa spomenutej štúdie sa môžu tešiť aj v Ríme, keďže za organizáciu finále na Olympijskom štadióne si “večné mesto” z dlhodobého hľadiska pripíše zisk 45 miliónov eur.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *