Pi. júl 12th, 2024

Utorková odveta štvrťfinálového stretnutia Ligy majstrov Manchester United – AS Rím sa neodohrávala iba medzi futbalistami, ale aj medzi tábormi fanúšikov. Nevraživosť sprevádzaná násilím sa z Ríma preniesla aj na Britské ostrovy.

Podobne ako pred týždňom vo večnom meste sa “rowdies” a “tifosi” dostal do konfliktu navzájom aj s políciou už pred stretnutím. Priaznivci oboch tímov po sebe hádzali fľaše a rôzne iné predmety. Tento druh výmeny názorov pokračoval aj po skončení duelu (Manchester vyhral 7:1 a postúpil do semifinále), o prácu sa polícii postarali najmä fanúšikovia talianskeho klubu, ktorí z Old Traffordu zamierili priamo do centra mesta. Výsledkom bolo celkovo 21 zadržaných osôb, z nich 7 Talianov, u niektorých z nich našli zbrane.

Polícia označila incidenty, ktoré musela “hasiť” už tri hodiny pred začiatkom zápasu, za “malé a izolované”. “Proti malej skupine fanúšikov United musela polícia použiť obušky, ochranné vybavenie, kone a psov, aby zabezpečila poriadok,” konštatoval inšpektor Charlie Coxon.
Napätie vyvolalo najmä asi 1000 rímskych “tifosi”, viacerí s nápisom “Invázia do Manchestru” na tričkách. Svojim domácim náprotivkom sa vyhrážali nožmi a poriadkovým silám sa vo všetkých prípadoch nepodarilo udržať rozvášnené strany v bezpečnej vzdialenosti. Napriek tomu policajné správy nezaznamenali žiadne vážne zranenia.
Do Manchestru pricestovalo povzbudiť svoj tím asi 3800 rímskych fanúšikov, ktorí sa dopravili 14 lietadlami. Mnohí z nich sa po predzápasových skúsenostiach obávali o svoju bezpečnosť, najmä v prípade, že by “vlci” na Old Trafforde uspeli.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *