St. apr 17th, 2024

Anglická futbalová asociácia (FA) v najbližšom čase preskúma možnosť využívania technológie, ktorá by rozhodcom pomohla jednoznačne určiť či lopta prešla celým objemom cez bránkovú čiaru. Impulzom pre zvažovanie zavedenia novej technológie bol neuznaný gól Fulhamu v sobotňajšom zápase Premier League s Middlesbrough. Rozhodcovia stretnutia v nadstavenom čase neuznali zrejme regulárny gól domáceho útočníka Davida Healyho, ktorý by pre Fulham znamenal vyrovnanie a deľbu bodov. Zápas nakoniec skončil víťazstvom Middlesbrough 2:1. Opakované zábery potvrdili, že gól mal platiť.
“Pre debatu o technológii monitorujúcej bránkovú čiaru máme pochopenie a po nedávnych incidentoch to bude aktuálna téma. Normy FIFA stanovujú, že rozhodcovia musia vziať do úvahy to, čo vidia na ihrisku a pri konečnom rozhodnutí im nemôže pomôcť video. Máme však vedomosti o experimentoch s technológiou, ktorá by rozhodcovi dala rýchlo informáciu, či strela prešla bránkovou čiarou. Budeme to testovať na ihrisku Readingu. Ak by to malo mať širšiu platnosť, musela by to schváliť FIFA. Máme však záujem preskúmať túto možnosť,” vyhlásil hovorca FA.
20.08.2007

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *