Pi. apr 19th, 2024

Jeden z najpopulárnejších futbalových klubov na svete Manchester United sa počas svojho letného turné v Ázii prvýkrát v tímovej histórii predstaví v Pekingu. Červení diabli odohrajú 26. júla na Štadióne robotníkov v čínskom hlavnom meste priatežský zápas proti mužstvu Peking Hyundai. “Veríme, že aj týmto stretnutím inšpirujeme miestnu mládež, aby začala športovať a možno sa z niektorých stanú špičkoví futbalisti. Ak do našich plánov nezasiahnu zranenia, pocestujeme na turné v najsilnejšom zložení so všetkými hviezdami,” povedal obchodný riaditeľ ManU Andy Anson.
Hlavným dôvodom ázijských “výletov” špičkových európskych klubov sú však ekonomické záujmy. Tímy zo starého kontinentu majú na Ďalekom východe početnú základňu fanúšikov a z roka na rok predávajú viac suvenírov. Vedenie United pre zvýšenie záujmu o zápas pravdepodobne zoberie do Pekingu aj čínskeho reprezentanta Donga Fangžoua, ktorý na Old Trafford prišiel v roku 2003 za 3,5 milióna libier, v Anglicku sa však nepresadil a z Manchestru putoval na hosťovanie do belgického klubu FC Antverpy.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *