Po. júl 22nd, 2024

Podľa papierových predpokladov bezprostredne po žrebe hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2005/06 bol v máloktorej z ôsmich skupín väčší favorit na celkové víťazstvo ako Manchester United. Po niečo vyše troch mesiacoch sú všetky prognózy postavené na hlavu – európsky klubový šampión zo sezóny 1998/99 sa z poslednej priečky úctivo pozerá na chrbát trojici Villarreal, Benfica, Lille a prvýkrát po 10 rokoch si na jar nezahrá v kontinentálnych pohárových súťažiach.
S takýmto katastrofickým scenárom na Old Trafforde nerátali a možno očakávať, že postupný ústup “červených diablov” z absolútnej anglickej i európskej špičky bude chcieť vedenie klubu zastaviť. Jedným z krokov by mohla byť výmena na trénerskom poste, aj keď už len z úcty k Sirovi Alexovi Fergusonovi k nej pravdepodobne nedôjde v priebehu sezóny. “Preč je pohárová Európa, preč sú peniaze, bude preč aj Ferguson?,” pýta sa bulvárny denník The Sun. Komentár BBC sa nesie v podobnom tóne: “Je to najväčšia kríza United za posledných 20 rokov. Ferguson je zraniteľný v troch hlavných bodoch – nevydarené prestupy, neschopnosť dostať zo svojich zverencov maximum a šanca, že dokáže zmeniť nesprávny kurz svojej lode. Sir Alex nepochybne patrí medzi najlepších trénerov britskej futbalovej histórie, no tento fakt, žiaž, už sám nestačí.”
Stredajšia prehra ManU s Benficou môže mať pre anglický tím aj vážne ekonomické dôsledky. Podľa najčernejších odhadov tak mohlo z pokladnice na Old Trafforde vytiecť až 15 miliónov libier. Optimistickejší analytici hovoria o piatich miliónoch, športové neúspechy však môžu mať z dlhodobého hľadiska negatívny dopad na záujem sponzorov o klub. United čaká pred nasledujúcim ročníkom hľadanie nového sponzora dresov a solventné firmy zaujíma predovšetkým účasť v záverečnej fáze Ligy majstrov. Napriek hroziacim finančným rizikám zostávajú zatiaž majitelia United, rodina Glazerovcov, pokojní. “Prehra v Lisabone je sklamaním, ale nemá vplyv na dlhodobé plány vlastníkov s Manchestrom United. Je bežné, že v športe sú dobré aj zlé obdobia. Stále sme na druhej priečke v Premier League. ´The show must go on´,” vyhlásil hovorca amerických miliardárov.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *