Po. máj 27th, 2024

Nový anglický futbalový majster Manchester United v piatok priznal, že pri prestupe brankára Tima Howarda do Evertonu mal ambíciu vsunúť do zmluvy spornú klauzulu.

Gólman predým bol v liverpoolskom tíme na hosťovaní a klub z Old Traffordu chcel, aby aj po februárovej trvalej zmene hráčovho pôsobiska nemohol Američan nastupovať proti bývalému zamestnávateľovi. Počas uplynulého víkendu súbežne s vrcholiacim bojom o triumf v Premier League vyšetrovala Anglická futbalová asociácia (FA) podozrenie, že ManU sa previnili proti pravidlám, za čo by im hrozilo odňatie bodov.

Denníky The Guardian a The Times stále tvrdia, že medzi klubmi existovala tichá ústna dohoda. Howard totiž mohol 28. apríla nastúpiť na ligový duel 36. kola proti Manchestru United, čo sa však nestalo. Zverenci Davida Moyesa viedli 2:0, ale napokon prehrali 2:4, keď tím z Old Traffordu naštartovala k Veľkému obratu chyba náhradného gólmana Iaina Turnera. Výber Sira Alexa Fergusona tým urobili dôležitý krok na ceste za titulom.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *