Ut. júl 16th, 2024

Novým trénerom portugalskej futbalovej reprezentácie sa stal Carlos Queiroz. Päťdesiatpäťročný rodák z mozambickej Nampuly dosiaž pôsobil ako asistent hlavného lodivoda anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Sira Alexa Fergusona. Queiroz s Portugalskou futbalovou federáciou (FPF) podpísal štvorročný kontrakt. Na lavičke národného A-tímu nahradil Luiza Felipeho Scolariho, ktorý sa upísal FC Chelsea.
“Novým trénerom národnej reprezentácie sa stal Carlos Queiroz, ktorý podpísal štvorročný kontrakt a oficiálne predstavenie sa uskutoční v stredu,” je uvedené v tlačovom komuniké FPF. Prvý muž portugalského futbalu Gilberto Madail vyhlásil, že po odchode Scolariho bol na uvoľnené miesto iba jeden reálny kandidát: “Carlos Queiroz je bez pochýb vynikajúcim trénerom a bol mojou prvou voľbou.”
Queiroz už v minulosti pri portugalskej reprezentácii pôsobil v rokoch 1989 – 1993, vtedy však išlo o výber do 20 rokov. S mladíkmi, vrátane neskorších hviezd formátu Luisa Figa, Fernanda Couta či Paula Sousu, dokázal získať dva tituly majstrov sveta (1989 a 1991). “Od prvotného kontaktu som veľmi túžil prijať túto obrovskú výzvu. Rád by som sa poďakoval Manchesteru United za to, že mi dovolil odísť,” povedal Queiroz, ktorý ako hlavný tréner viedol Sporting Lisabon, Real Madrid či seniorské reprezentácie Spojených arabských emirátov a Južnej Afriky.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *