Ut. máj 28th, 2024

Wesley Michael Brown sa narodil 13. októbra 1979v Manchestri. Jeho futbalová kariéra sa začala už na škole v Manchestri kde hrával za mládežnícke mužstvá. Potom absolvoval štátnu futbalovú školu a jeho talent a vyspelosť na relatívny mladý vek ho predurčila k tomu, aby 4. novembra 1996 podpísal zmluvu s jeho vysnívaným klubom, ktorému fandil už od detstva. Profesionálny kontrakt s Manchestrom United podpísal vo veku 17 rokov.

Wes Brown začínal v mládežníckych mužstvách a rezervnom výbere a hneď prispel k zisku Youth FA Cupu s mladíkmi a rezerve k titulu v Lancashire Division One. Jeho dobré výkony neušli ani odborníkom a výsledkom bolo ocenenie Denzil Haroun Young Player of the Year.

4. mája 1998 sa prvý krát predstavil v Premier League ako striedajúci hráč v zápase proti Leedsu United. Definitívne sa v prvom mužstve usadil počas sezóny 1998/99, keď nastúpil k niekožkým zápasom na pravom kraji obrany, či na jeho preferovanom poste stopéra. V príprave na sezónu 1999/2000 sa však prvý krát vážne zranil a vynechal celú sezónu. Úspešná rehabilitácia však priniesla úspech a chvála na Brownovu obranu sa niesla z každého kúta, Sir Alex Ferguson dokonca označil Browna ako najtalentovanejšieho obrancu Manchestru United.

Nasledovali dva výborné ročníky 2000/2001 a 2001/2002, keď po boku Jaapa Stama, či Laurenta Blanca, či Ria Ferdinanda podával Brown konštante dobré výkony, ktoré mu zabezpečili aj miestenku v anglickej repreztácii na MS 2002 v Japonsku a Južnej Kóree. V podobnom duchu pokračovala aj sezóna 2002/2003, keď Brown a spol. Opäť získali ligový titul, no práve v poslednom kole na pôde Evertonu utrpel Wes Brown ťažké zranenie kolenných väzov a do zápasového diania sa opäť vrátil až v polovici sezóny 2003/2004. Miestenku na ME 2004 v Portugalsku si však už vybojovať nestihol.

Kariéru Wesa Browna nepriaznivo ovplyvnili zranenia. Stále však má priestor pre nalpnenie svojho potentiálu a nespochybniteľného talentu. Preto je naším hlavným želaním, aby ho zdravie poslúchalo. Veď rodákov priamo z Manchestru a k tomu dobrých stopérov, rýchlych a tvrdých v súbojoch, nie je veľa.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *