St. máj 22nd, 2024

Kariéra:
Priamo zo strednej školy v svojom rodnom meste naskočil do MLS (Major League Soccer) vďaka programu Project 40. V 1997 roku sa pripojil k US ISL´s North Jersey Imperials (PDL) a v 1998 podpísal profesionálny kontrakt s MLS a následne sa dostal New Jersey Metrostars. Počas prvej sezóny sa dostal do brány iba jeden krát, v druhej už dostal šancu v deviatich zápasoch a v tretej sezóne už obdržal MLS Aquafina Goalkeeper of the Year, čiže cenu pre najlepšieho brankára súťaže a neunikala mu ani účasť vo výbere All Star. Celkovo odohral 88 zápasov. Svoju krajinu reprezentoval vo všetkých mládežníckych kategóriach. V reprezentácii je síce ešte stále trojkou za Friedlom a Kellerom, no samotný kouč reprezentácie Bruce Arena o ňom hovorí ako o brankárovi budúcnosti. Celkovo si pripísal 9 štartov za seniorskú reprezentáciu, debutoval proti zápasu s Ekvádorom. V lete 2003 sa stalo niečo, čo nečakal ani samotný Howard. Ozval sa mu Manchester United a prestup bol rázom na spadnutie. 14. júla 2003 sa to stalo skutočnosťou a za 2.3 milióna libier sa stal Tim hráčom Červených diablov.

Čo o ňom povedal Sir Alex Ferguson ?
“Je tu istá podobnosť medzi ním a Petrom Schmeichelom, rýchlosť, pohotové reflexy a schopnosť predviesť svoje schopnosti v právu chvížu. Som veľmi unesený. Má schopnosti a čas na svojej strane. Tunajšie futbalové prostredie je odlišné od toho v štátoch, ale to isté platilo aj o Petrovi Schmeichelovi, keď prišiel z Dánska. Vždy je potrebná nejaká doba na adaptáciu štýlu hry, no videli sme čo to urobilo s Petrom.”

Čo povedal Tim Howard:
“Som ako v sne, popísal som zmluvu s najlepším klubom na svete, budem pripravený robiť svoju prácu najlepšie ako viem a svoje schopnosti musím ukázať na hracej ploche.”

Čo o Timovi ešte neviete ?
Ako jedenásťročnému mu diagnostikovali Tourettov syndróm, čo je neurologická porucha, ktorá sa prejavuje mimovožnými tikmi a zvukmi. Sám Howard však hovorí, že ho to nijako neovplyvňuje pri jeho povolaní. Potom ako zverejnil túto informáciu sa stal 12. novembra 2001 hovorcom associácie, o ktorá sa zaoberá výskumom a pomocou žudom, ktorý trpia týmto syndrómom.

V novembri roku 1998 trénoval s AC Miláno a trochu neskôr bol blízko k podpisu s holandským Feyenoordom, no MLS pýtala na možnosti holandského klubu priveľa peňazí.

To, že prestúpil do United je záslohou Mexika ! Práve proti tejto krajine ho videl v akcii tréner brankárov MANU Tony Coton, a keď sa vrátil do Anglicka Sirovi Fergusonovi stroho povedal: “Musíš ho získať.”

Jeho prezývka je “T-Ho”, je skoro taký dobrý basketbalista ako futbalista, jeho najobžúbenejším hráčom je Edwin van der Sar, obžúbenou muzikou je hip – hop.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *