St. júl 24th, 2024

Sylvan Ebanks-Blake debutoval v drese United ako striedajúci hráč v polčase proti Crewe Alexandra v anglickom ligovom pohári v treťom kole na Gresty Road. Rodák z Cambridge je výbušným hráčom s dobrým ťahom na bránu. Deň pred jeho prvým zápasom v A tíme, proti Crewe Alexandra 26. októbra 2004, mu bol pridelený dres s číslom 40. Túto poctu si útočník Red Devils zaslúžil vďaka svojim presvedčujúcim výkonom v akadémii a rezervnom tíme. Sir Alex sa o jeho debutovom výkone vyjadril: „Mladík Blake, aj keď hral iba posledných desať minút, presvedčil , že je to hráč s veľkým potenciálom.“
Po tom, čo v rezervnom tíme spolu s Giuseppem Rossim vytvorili vežmi nebezpečnú útočnú dvojicu, utrpel Sylvan vo febuári 2005 vážne zranenie predkolennej kosti pri výhre 2-0 proti Middlesbrough. Útočník však nedovolil, aby zranenie ovplyvnilo jeho postoj a svoj návrat do mužstva Rickyho Sbragia oslávil hattrikom v priebehu 45 minút v špeciálne zorganizovanom priateľskom zápase proti Curzon Ashton.
V súťažných zápasoch sa dokázal Blake takisto okamžite vrátiť do formy, ktorá vzbudila obdiv priaznivcov United ešte pred zranením.
A tak iba po dvoch zápasoch odohratých za rezervný tím United sa Sylvan opäť objavil na lavičke náhradníkov v Lige Majstrov proti portugalskej Benfike.
V súčasnosti sa očakáva, že Sylvan bude jedným z tých mladých talentovaných hráčov, ktorý bude poslaný na hosťovanie do iného tímu s ciežom ďalšieho rozvoja jeho útočných schopností.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *