Po. júl 22nd, 2024

Giuseppe Rossi prestúpil do futbalovej akadémie Manchesteru United z talianského prvoligového tímu AC Parma v júli 2004. V A-tíme debutoval vo štvrtom kole anglického ligového pohára pri výhre proti Crystal Palace 10. novembra toho istého roku – iba dva týždne po podpise profesionálnej zmluvy s klubom.
Sir Alex Ferguson udelil Rossimu dres s číslom 42 iba niekožko dní pred jeho prvým zápasom v Premierleague, keď ako striedajúci hráč nastúpil na posledných päť minút namiesto Davida Belliona pri víťazstve United 2-0.
Rossi hrajúci ako stiahnutý útočník si vyslúžil právo hrať v A tíme po vynikajúcich výsledkoch v rezerve United, kde zaznamenal vysoký počet gólov skórovaných oboma nohami.
O Rossim Ferguson prehlásil: „Je síce nízky, ale vo vzduchu nebezpečný. Ma rýchle nohy, perfektné futbalové myslenie a vie dávať góly.“

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *