St. máj 29th, 2024

Európska futbalová únia (UEFA) ústami svojho prezidenta Michela Platiniho odmietla akékoľvek kompromisy a rokovania s bohatými európskymi klubmi združenými v skupine G14. Prvý muž futbalu na starom kontinente rázne odmietol ústretové gesto generálneho manažéra G14 Thomasa Kurtha, ktorý po každoročnom generálnom zasadaní členov zoskupenia vyhlásil, že “nastal správny čas hľadať kompromisy”, pretože na oboch stranách barikády “sú správni ľudia”. “Nerokujeme so žiadnou takouto asociáciou, my ani nikoho s týmto menom nepoznáme,” odmietol v reakcii pre agentúru AP čo i len uznať legitimitu G14 Platini a dodal, že si želá skoncovať s touto skupinou, pretože UEFA je ochotná rokovať iba s jej jednotlivými členmi.
G14 má vo futbalovom svete povesť elitárskeho združenia bohatých európskych klubov, ktoré presadzuje predovšetkým vlastné záujmy. Tento nepopulárny náter má z neho zmazať rozšírenie radov o členov so slabším ekonomickým zázemím, ale s medzinárodnými úspechmi. V utorok však bol návrh na transformáciu, ktorá by priniesla rozšírenie na 40 klubov, odložený s tým, že ďalší postup bude koordinovaný s UEFA.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *