Št. apr 25th, 2024

MATCH REPORT – Sir Alex Ferguson postavil do základnej zostavy všetkých “navrátilcov z MS.” Zažiaril napokon ten najsledovanejší – Cristiano Ronaldo. Vracia sa k nám duch sezóny 1998/99? Ronaldo začína ako Beckham…

Zápas sme začali svižne, ako prvý sa začal zastreľovať Louis Saha, ale po dobrom spracovaní mieril nad. V 6. minúte však už zaúradoval Ronaldo, na ktorého si niekoľko fanúšikov Oxfordu zabučalo, keď pripravil dobrú loptu pre Solskjaera a ten prudkým halfvolejom z hranice 16-tky otvoril skóre – 0:1.

O sedem minút to už vzal do vlastných rúk Ronaldo a pekným gólom umlčal „booboys“ – 0:2. O dve minúty napriahol aj Fletcher a bolo 0:3! Skórovali sme ako na beľiacom páse. Domáci sa však do zápasu vrátili peknou hlavičkou z 26. minúty a do konca prvého polčasu už gól nepadol.

Druhú polku zápasu začali lepšie domáci, ale zo série rohov sa im nepodarilo presadiť. Treba povedať, že ani naša obrana nepracovala vo vzduchu 100%. Lenže Ronaldo pokračoval v dobrom výkone a po prihrávke Davida Jonesa skóroval aj po druhý krát – 1:4. Krátko na to mohol pridať aj svoj tretí gól, ale bol v ofsajde.

Zaujímavým taktickým variantom bolo striedanie si pozícii Ronalda a Solskjaera na pravom krídle a v útoku. Na ihrisko sa dostal aj Guiseppe Rossi, keď vystriedal Ronalda, ktorého štadión vybučal, no fans United mu dali standing ovations. Nič podstatné sa už do konca zápasu nestalo a tak sa po výhre 1:4 môžeme tešiť v sobotu na FC Sevilla.

Oxford United – Manchester United 1:4 (1:3)
Góly United: 6. Solskjaer, 13., 58. Ronaldo, 15. Fletcher
Zostava United: Foster, Bardsley, O’Shea (46. J. Evans), Silvestre, Heinze (57. Simpson), Ronaldo (75. Rossi), D. Jones, Fletcher, Richardson (57. Martin), Saha, Solskjaer
lavička: Heaton, Miller, R. Jones