Ut. júl 16th, 2024

Na udalosti z utorkového súboja osemfinále Ligy majstrov OSC Lille – Manchester United reagoval aj britský minister športu Richard Caborn.

Ostrý protest zo strany britského ministra športu aj predstaviteľov futbalového klubu Manchester United vyvolal zásah poriadkových síl proti ostrovným fanúšikom v utorkovom prvom zápase osemfinále Ligy majstrov proti OSC Lille.

Francúzska polícia zasiahla v sektore pre hostí na štadióne Felixa Bolleaerta už v 15. min, keď priaznivci začali triasť kovovou mrežou oddeľujúcou tribúnu od hracej plochy.

Manchester žiada o vypočutie očitých svedkov a minister Richard Caborn sa obrátil na Európsku futbalovú úniu (UEFA), aby preverila bezpečnostné opatrenia v Lens. UEFA sa ústami hovorcu vyjadrila, že počká na správu od delegáta a hlavného rozhodcu zápasu.

Najmenej dvaja fanúšikovia “červených diablov”, z nich jeden v školopovinnom veku, boli nútení preskočiť bariéru po tom, ako bezpečnostné zložky zatvorili bránu do sektora, ktorá sa otvorila tlakom fanúšikov snažiacich sa uniknúť pred slzným plynom. Caborn naznačil, že štadión v Lens, ktorý zaskočil za nevyhovujúci domáci stánok Lille, nespĺňa ani základné štandardy UEFA na bezpečnostné vybavenie.

“Situácia sa ale mala riešiť týždne, nie niekoľko hodín pred zápasom. V Európe je ešte celý rad štadiónov, na ktorých sa hrajú zápasy Ligy majstrov napriek nedodržaným štandardom. Na rade je UEFA, aby poslala na takéto miesta svojich inšpektorov s dostatočným predstihom a nie deň pred stretnutím,” dodal Caborn.

Svoju vlastnú iniciatívu rozbehli aj na Old Trafforde. “Už sme zhromaždili množstvo informácií z rôznych zdrojov, ale privítame ďalšie, aby sme precízne preštudovali celú udalosť,” povedal riaditeľ United pre komunikáciu Phil Townsend.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *