Po. máj 27th, 2024

Od nedeľňajšieho večera už istému majstrovi anglickej Premier League Manchestru United hrozilo skomplikovanie cesty za prvým ligovým titulom od roku 2003. Dôvodom bolo údajné porušenie pravidiel pri prestupe brankára Tima Howarda do Evertonu.

Jednou z podmienok uzatvorenia zmluvy totižvraj bolo, že Howard nesmie proti svojmu bývalému chlebodarcovi nastúpiť, pričom takúto klauzulu povožujú “ostrovné” pravidlá iba v prípade hosťovania. Dvadsaťsedemročný Američan prišiel z tímu “červených diablov” na konci minulej sezóny do Evertonu na ročné hosťovanie, ktoré sa však vo februári 2007 zmenilo na trvalý prestup. Howard podľa platných pravidiel mohol 28. apríla nastúpiť na ligový duel 36. kola proti ManU, čo sa však nestalo. “Keď sme rokovali o Timovom prestupe, chceli sme v zmluve ponechať túto podmienku z pôvodného hosťovania,” vyjadril sa k vzniknutej situácii tréner Evertonu David Moyes. Jeho zverenci v spomínanom dueli viedli 2:0, no nakoniec svojmu protivníkovi podľahli 2:4, keď tím z Old Traffordu naštartovala k Veľkému obratu chyba náhradného gólmana Iaina Turnera. United tak urobili dôležitý krok k ceste za titulom. “Keďže Howardov prestup bol trvalý, nevidím dôvod, prečo nemohol proti Manchestru hrať. Keby sme vedeli, že prestup prebehol za takýchto podmienok, nikdy by sme ho nepovolili. Je to jasný prípad porušenia pravidiel,” skonštatoval hovorca Premier League Dan Johnson pred tým, ako sa začalo vyšetrovanie. Manchestru hrozila pokuta aj najmä odpočet bodov. Vyšetrovanie však žiadne porušenie pravidiel neodhalilo a tak sa “červení diabli” už dve kolá pred koncom stali definitívne majstrom.

Vedenie Premier League sa v tejto sezóne zaoberalo už druhým prípadom porušenia prestupovej legislatívy. West Ham United bol potrestaný pokutou 5,5 milióna libier za transfer dvojice Argentínčanov Carlos Tevez, Javier Mascherano.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *