St. júl 24th, 2024

Ohlasy médií na finálový súboj futbalovej Ligy majstrov 2007/08, v ktorom Manchester United zdolal FC Chelsea po strelách zo značky pokutového kopu 6:5 (1:1 po predĺžení):

The Times (Angl.): “Futbalová dráma, v ktorej sa celému kontinentu tajil dych. Po 120 minútach, dvoch góloch, 14 penaltách, hlúpom vylúčení a jednej nezabudnuteľnej futbalovej noci je Manchester šampiónom.”

Daily Mail (Angl.): “Ferguson môže ďakovať svojej šťastnej hviezde. Zúfalá tvár Johna Terryho, ten si to naozaj nezaslúžil. A ešte proti Manchestru… Aj tak nezabudnuteľný zápas.”

Daily Telegraph (Angl.): “Manchester sa po tomto finále definitívne zaradil medzi futbalových velikánov. Aj moskovská obloha sa roztvorila od úžasu pred týmto anglickým súbojom. Aká zázračná sila potiahla United k penaltovému triumfu? A akým brutálnym spôsobom sa osud pohral s profíkom Terrym? To bol ale futbal, sakra…”

The Guardian (Angl.): “Víťaz berie slávu, ale Chelsea nebola horším tímom.”

Sovetskij Sport (Rus.): “Bitku Angličanov v Moskve vyhral Manchester. Oba tímy sa zaslúžili o drámu do poslednej sekundy. Moskva svoju úlohu organizátora finále zvládla dôstojne a so cťou.”

Sport-Express (Rus.): “Moskovskú lotériu zvládol lepšie Manchester. Oba anglické tímy však pripravili Európe nezabudnuteľné finále. Aj Moskva je víťazom tohto súboja. Policajti tiež ukázali svoju prívetivejšiu tvár.”

Marca (Šp.): “Manchester už trojnásobným šampiónom Európy. Chelsea bola možno herne lepšia ako jej súper, ale napokon zostala 11 m pred naplnením svojho sna. Van der Sar zneškodnil pokus Anelku a pripravil spoluhráčom majstrovské oslavy.”

Bild (Nem.): “Manchester vo výšinách, Chelsea na kolenách. Spolu s ňou aj Michael Ballack. To všetko iba 17 dní pred začiatkom majstrovstiev Európy. Jogi Löw bude mať čo robiť, aby postavil svojho kapitána znova na nohy.”

Blick (Švajč.): “Červení diabli sa dostali do neba. Moskovský dážď doprial v stredu tretí triumf Manchestru. Vo futbalovom Londýne sa pri penaltách Terryho a Anelku zastavil čas.”

MF DNES (ČR): “Futbalovým kráľom Európy je Manchester United. Po moskovskej bitke anglických gigantov zostala smutná Chelsea. V siedmej sérii jedenástkového rozstrelu rozhodol Giggs. Petr Čech sa nestal štvrtým českým víťazom Ligy majstrov.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *